Černá Hora aktivní dovolená a zájezdy 2023Fotogalerie destinace Černá HoraFotogalerie destinace Černá Hora
Zajímavé a užitečné informace o Černá Hora
Zajímavá místa z destinace - Černá Hora


Slunečné pláže, množství nádherných chráněných zátok, mimořádně čisté a průzračné moře i bujná středomořská vegetace spolu s nádhernými starobylými městy s pevnostmi, kláštery i mešitami jsou zárukou dovolené, na kterou se nezapomíná.
Černá Horaje jeden z nejhornatějších balkánských států s obrovskými sladkovodními jezery, průzračnými řekami, zelenými pastvinami s tisícihlavými stády ovcí, azurovými horskými plesy a samozřejmě spousty vrcholů přesahující 2300 m.n.m., proto si zde vybere nejenom milovník mořských pláži, ale i vášnivý turista či cyklista.

Obecně se o Balkánu říká, že kdo nejedl a nepil na balkánském poloostrově, jako by tam vlastně ani nebyl. O Černé Hoře to platí možná dvojnásob.
Z čerstvé zeleniny a lahodného domácího sýra Vám místní vykouzlí neskutečné množství salátů, na které budete dlouho vzpomínat. Předvedou Vám produkci místních klobás, vyhlášeného pršutu, skvělého jehněčího i mořských plodů a ryb … Určitě nazapomeňte okusit místní skvělá vína i pálenky. V každé vesnici se nabídka i chuť mění a vy máte nutkání neustále posouvat se dál, a objevovat další části Černé Hory. Místní obyvatelé jsou přátelští a pohostinní a jazyková bariéra je takřka minimální. Připadá Vám to vše spíše jako sen? Tohle je pravý obraz Černé Hory.
Na rozdíl od Chorvatska je to vše v příjemných cenových relacích.

CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů v několika níže uvedených destinací.

Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán.

Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rumunsko

A kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Bělorusko

Černá Hora - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:
« « 1 2 » »
« « 1 2 » »

Černá Hora aktivní dovolená a zájezdy 2023

Černá Hora - Pro návštěvníka Černé Hory je fascinující velký výškový rozdíl mezi hladinou moře a horským hřebenem na poměrně krátkou vzdálenost několika kilometrů. Všechna pohoří jsou poznamenaná silnou ledovcovou říční erozí.. Na jejich svazích jsou stezky vhodné pro horskou pěší turistiku. Černá Hora má nevelké nížiny a rozprostírají se jen okolo dolních toků několika řek. Černá Hora je omývána Jaderským mořem. Pobřeží je velmi členité s množstvím malých zálivů, ostrovů, poloostrovů a skalních útesů. Průměrná lednová teplota moře v Černé Hoře je 12°C, červencová 25°C. V moři se dá koupat 180 dní v roce.

Černá Hora Balkán Černá Hora mapy