Litva aktivní dovolená a zájezdy 2023Fotogalerie destinace LitvaFotogalerie destinace Litva
Zajímavé a užitečné informace o Litva
Zajímavá místa z destinace - Litva


LITVA

Pojeďte s námi do země tisíců jezer, do země pouštních písečných přesypů, ukrývajících jantarové poklady,pojeďte s námi do středu Evropy!
Jste překvapeni?Jste zmateni?Říkáte si,že země tisíců jezer je Finsko,pouště jsou v Asii či Africe a střed Evropy je přece u nás?Tak se pojeďte na vlastní oči přesvědčit,že vše výše zmíněné je pravda!
Litva je vyloženě rovinatou zemí, ideální pro ty,co neradi chodí do kopců a ideální například pro cykloturistiku..Nepředstavujte si ale nudnou jízdu po nekonečné rovině .Mírně zvlněný terén způsobí,že si při jízde ať už na kole,autem nebo autobusem budete připadat jako na houpačce.Navíc cesty často vedou rozsáhlými lesy bohatými na všechny druhy lesních plodů a hub,takže si jednak obohatíte jídelníček a ještě budete chráněni před případným větrem.Příjemným zpestřením cest po Litvě je pak možnost častého koupání.Litva je totiž opravdu zemí tisíců jezer /je jich tu přes 3 tis./ Jsou rozesety po celé krajině, ale především na východě Litvy,v oblasti Ignaliny Vás čeká opravdový jezerní labyrint,propojený desítkami přírodních i umělých kanálů.
A především zde si litevský venkov až do dnešních dnů uchoval svůj jedinečný charakter.
Najdete tu vesničky s půvabnou lidovou architekturou,s typickými,výhradně žlutě nebo zeleně natřenými dřevěnými domky s prosklenými verandami,za jejich humny objevíte včelí úly,které jsou malými uměleckými díly.Na cestách mezi vískami narazíte na další unikum zdejší krajiny, typické litevské dřevěné kříže se soškami s náboženskými motivy.Na loukách Vás překvapí neuvěřitelné množství čápů – v létě tu hnízdí 13 tisíc párů.Charakteristický klapot jejich zobáků i noční koncerty jejich žabích obětí Vás budou doprovázet po celé Litvě.

Litva - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Omlouváme se, ale pro vaše požadavky nebyly nalezeny žádné zájezdy.

Litva aktivní dovolená a zájezdy 2023
Zájezdy v uplynulých termínech

 • Litva, Estonsko, Lotyšsko - Národní parky Pobaltí a estonské ostrovy Saaremaa a Muhu

  Pobaltí, Litva, Lotyšsko, Estonsko - poznávací záezdy. Objevíme přírodní kouzlo malých států ležících u Baltského moře, ochutnáme místní kuchyni a projdeme se po dlážděných ulicích krásných středověkých měst.

  Navštívené destinace:Estonsko Estonsko

  Termín:30. 7. - 7. 8. 2022

  Délka:9 dní

  Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 3* snidane

  Běžná cena 15 790


 • Litva - Národní parky Litvy na kole
  UZAVŘENO

  Poznejte s námi zvlněnou lesnatou krajinu Pobaltí. Litva je navíc protkána mnoha jezery. Projedete národní park Trakai, včetně návštěvy hradu, dále se projedete okolo nejdelšího litevského jezera Aisetai a uvidíte vodní mlýny.

  Navštívené destinace:Litva Litva

  Termín:31. 7. - 7. 8. 2022

  Délka:8 dní

  klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika

  Běžná cena 12 190